további uniós pályázatok

PályázatfigyelésPályázatfigyelés

Evidens, hogy egy cég csak akkor tud támogatásért pályázni, ha értesül arról a pályázatról, amelynek keretében, terhére benyújthatja fejlesztési igényeit. A vállalatoknál azonban a legritkább esetben van kapacitás és szakértelem arra, hogy figyeljék az aktuális kiírásokat. Jogos lehet a kérdés, hogy miért kell ehhez szakértelem?

Elsősorban azért, mert a pályázatokon a résztvevők köre gyakran korlátozott a tevékenység, a vállalat mérete, a telephely földrajzi fekvése és még sok egyéb tényező alapján. Emellett az igényelhető összegek is számos paraméterhez kötöttek, például árbevételhez, vagy például az előző évi statisztikai létszámhoz. Épp ezért minden cégnek szüksége van egy alkalmassági vizsgálatra, előminősítésre, hiszen a pályázat összeállításának munkáját csak akkor érdemes elvégezni, ha reális esély van a támogatásra.

Másfelől alaposan ismerni kell a (gyakran ugyancsak terjedelmes) pályázati kiírást ahhoz, hogy kiderüljön, a cég céljainak megfelel-e az anyag, mert a pályázat a címe alapján gyakran másokhoz szól, de a részletekből kiderül, hogy „belefér” az is, amire az adott vállalkozásnak szüksége van.

pályázatfigyelés

Ezt az előminősítést pályázatíró partnereink ingyenesen végzik azoknak, akikkel már dolgoztak együtt, írtak nekik sikeres pályázatot. Ügyfeleink többsége már belépett a rendszerbe, így az ő lehetőségeiket folyamatosan monitorozzuk, és ha megjelenik egy-egy, számukra releváns pályázat, azonnal értesítjük őket. A gyorsaság azért is fontos, mert egy népszerűbb kiírásra (a pályázat népszerűsége gyakran összefügg a támogatás mértékével) sokan jelentkeznek, és az alkalmas jelentkezőket a beadás sorrendjében szokták támogatni, amíg az erre szánt pénz el nem fogy.

Mi kell ahhoz, hogy egy cég számára folyamatosan figyeljük a szóba jöhető pályázatokat?
Mindenekelőtt ismerni kell a cég adatait (dolgozók létszáma, bevételi adatok néhány évre visszamenőleg, nincs-e adótartozása, nem veszteséges-e, és még sok egyéb). Ezeket természetesen bizalmasan kezeljük, és kizárólag a pályázatfigyelés céljaira használjuk fel.

Emellett tudnunk kell, mik a vállalat tervei, szükségletei. Ez utóbbiakat – többek között információvédelmi okokból – nem lehet egyszerűen e-mail-ben elküldeni, ezek mindig csak személyes beszélgetésen derülhetnek ki.